Програми для виявлення плагіату технологічно вдосконалюються: вони вже можуть виявляти тексти, згенеровані за допомогою ChatGPT.

ChatGPT, масштабна модель штучного інтелекту, розроблена компанією OpenAI, викликала великий інтерес в галузі обробки природної мови та знаходить застосування в різних сферах життя. Однак, зростання популярності та доступності інтелектуальних моделей, таких як ChatGPT, породжує питання про захист від потенційного плагіату та недобросовісного використання.

У сфері академічного та наукового дослідження дуже важливо забезпечити оригінальність та авторство текстів. Антиплагіатні системи відіграють ключову роль у виявленні подібностей між текстами, з метою виявлення можливого плагіату. За останні роки розробники антиплагіатних систем знайшли способи покращити свої алгоритми, щоб розпізнавати тексти, створені штучним інтелектом.

Одна з найпоширеніших антиплагіатних систем, Turnitin, повідомила про свої зусилля в адаптації до текстів, згенерованих ChatGPT та подібними моделями. За допомогою розширених алгоритмів та навчання на великій кількості даних, антиплагіатні системи навчилися ефективно виявляти подібності між текстами, незалежно від того, чи були вони написані людиною, чи штучним інтелектом.

Хоча точність антиплагіатних систем щодо виявлення текстів, створених ШІ, все ще піддається випробуванням, це свідчить про постійний розвиток технологій для боротьби з плагіатом. Розробники антиплагіатних систем працюють над постійним удосконаленням своїх методів, враховуючи особливості інтелектуальних моделей, таких як ChatGPT.

Однак, варто зазначити, що повністю відокремити авторські тексти, створені людиною, від текстів, згенерованих ШІ, може бути складно. Моделі штучного інтелекту можуть виробляти текст, який має високу якість та оригінальність, що ускладнює їх виявлення антиплагіатами.

Тому розв’язання цього питання може бути – поєднання зусиль антиплагіатних систем із контекстною перевіркою та оцінкою з боку людських експертів. Інспектори, редактори та викладачі можуть виявляти особливі стилі, виразні характеристики та інші ознаки, які відрізняють людські тексти від згенерованих моделями.

Загалом, розвиток технологій антиплагіату йде в ногу з появою нових інтелектуальних моделей, таких як ChatGPT. Це сприяє покращенню засобів виявлення плагіату та забезпечує оригінальність та авторське право. Проте для повноцінного розпізнавання текстів, створених інтелектуальними моделями, потрібні подальші дослідження і співпраця між розробниками антиплагіатних систем та фахівцями з обробки природної мови.

Вже зараз є програма яка на платній основі відрізняє текст – це робота людини чи машини. У найближчі місяці розробники випустять більш досконалу модель, яка буде безкоштовною та доступною для всіх.

“Антиплагіат” – безплатна російська система виявлення плагіату, оновилася і тепер може визначати тексти, написані з використанням ChatGPT. Ця нова функція доступна для платних користувачів і була розроблена російською компанією.

В оновленій версії “Антиплагіат” не лише виявлятиме запозичені фрагменти, але й аналізуватиме конструкції, які можливо були створені за допомогою моделей глибокого навчання. Підтримується GPT-2 і GPT-3.

Згенеровані шматки тексту будуть виділятися, а сам документ буде позначатися як “підозрілий”. Детальнішу інформацію перевіряючий зможе знайти у звіті про перевірку документа.

Відмітимо, що починаючи з травня 2023 року, нова функція буде доступна всім користувачам версії “Антиплагіату”.

На сьогодні “Антиплагіат” широко використовується університетами для перевірки курсових та дипломних робіт навіть в Україні (ця програма підтримує українську мову), тому що в нашій крайні нема аналогів. Оновлення системи дозволяє більш ефективно виявляти плагіат, забезпечуючи більш точну інформацію щодо використання інтелектуальних моделей, таких як ChatGPT.

Катерина Полещук

Автор статті: Катерина Полещук

Сертифікований фахівець з маркетингу, креативний експерт з глибокими знаннями про цифровий світ, SMM, SEO тощо. Маю вищу освіту у галузі медіа та комунікацій, що дозволяє…

Усі статті автора | Сторінка автора


Схожі записи:


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Надайте відповідь цифрою *Завантаження Captcha...

Увійти

Зареєструватися

Реєструючись, ознайомтеся із політикою конфіденційності, якої ми дотримуємося.

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.