Нагадаємо, що з 8 лютого 2022 року пройшов «Diia Summit», на якому президент України Володимир Зеленський порушував такі питання, як доповнення функцій для програми «Дія», наприклад, подати заяву на зміни місця реєстрації або отримати довідку про несудимість можна буде, не виходячи з дому, використовую лише гаджет. Також він зазначив, що у 2023 році буде проводитись онлайн перепис населення, що саме по собі не може наводити на думку про використання даних можливостей людям похилого віку. Тому у березні очікується новий розділ, який називатиметься «Дія.Безбар’єрність».

Він буде створений для того, щоб спростити комунікацію старших людей з уповноваженими органами. Таким чином, Україна обіцяє безплатно надати громадянам, яким виповнилося 60 років із щепленням від коронавірусу (планується витратити державний бюджет у розмірі приблизно 8.5 млн осіб).

Почнуть видавати гаджети влітку цього року, для цього пенсіонеру слід подати заяву на отримання через Інтернет або до ЦНАПу. Поки що ще розглядаються критерії, яким має відповідати такий
смартфон. Звичайно, найважливішим із них буде достатня функціональність для використання важливих і, навіть необхідних, додатків. Наприклад, та сама «Дія», банк, безконтактна оплата тощо.

Важливий момент – передати такий телефон у користування третім особам буде неможливо. Для цього SIM-картку та відповідно номер телефону прив’яжуть до конкретного смартфона. На цей час урядові органи проводять переговори з усіма відомими операторами для визначення найкращого тарифу для вищезгаданих цілей. Поки що немає точної інформації – це буде один оператор або можна розраховувати на можливість вибору такого.

Звичайно, що платити ні за телефон, ні за встановлення авторизації на нього державою не передбачається, тому за першої можливості сміливо подавайте заявку для отримання безкоштовного смартфона та вривайтесь у сучасний світ. P.S. нагадуємо, що в Україні вже 2 роки діють спеціальні курси цифрової грамотності, на яких людям похилого віку надається можливість вивчити світ сучасних технологій.

Катерина Полещук

Автор статті: Катерина Полещук

Сертифікований фахівець з маркетингу, креативний експерт з глибокими знаннями про цифровий світ, SMM, SEO тощо. Маю вищу освіту у галузі медіа та комунікацій, що дозволяє…

Усі статті автора | Сторінка автора


Схожі записи:


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Надайте відповідь цифрою *Завантаження Captcha...

Увійти

Зареєструватися

Реєструючись, ознайомтеся із політикою конфіденційності, якої ми дотримуємося.

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.